آخوندهای آخر الزمان

طلبه مبتکر قمي گل کاشت!!
ساخت قرآن ديجيتالي


وقتي مي شنيديم که وهابي ها، قرآن ديجيتالي خودشان را همين چندي قبل روانه بازار کردند، داغ رسم الخط عثمان طه برايمان زنده شد.
سختي اين که مجبوريم هميشه از رسم الخط عثمان طه به عنوان يک اثر بسيار زيبا ياد کنيم کم نبود، قرآن ديجيتالي هم به آن اضافه شد.
اما يکي از دوستان من که مدتي با هم در مدرسه علميه شهيدين همسايه بوديم قرآن ديجيتالي اي ساخته که نه تنها چيزي از نمونه وهابي ها کم نداره بلکه داره. اسم اين دستگاه را هم گذاشته الذکر، از اينجا مي تونيد وب سايت اختصاصي اين دستگاه را مشاهده کنيد.
حاج آقا علي رضا ميرجليلي با اون لهجه شيرين يزدي خودش که حالا به زبان هاي عربي و انگليسي هم مسلط شده و الان هم داره با زبان اسپانيولي دست و پنجه نرم مي کنه، تو حرف هاش مي گه که همه چيز از موسسه جامعه القرآن الکريم حاج آقاي طباطبايي شروع شد.


azekr2.jpgچند سال کار قرآني و تسلط به دو زبان همه دست به دست هم داد که چند سال بره در دبي اتراق کنه و چند شيفته به بچه شيعه هاي کشورهاي مختلف که تو دبي زندگي مي کنن، قرآن  درس بده.
تدريس قرآن به انگليسي در دبي کار هر کسي نيست اين جمله اي است که حاج آقا بهمون مي گه. ميرجليلي مي گفت، خيلي ها هم که انگليسي بلد هستن توانايي تدريس و تفسير قرآن ندارند واگر طلبه اي بتواند اين دو تا را با هم جمع کند نور علي نور مي شود و ديگه حتي نمي تواند سرش را بخواراند.
او مي گفت: وقتي قرآن تدريس مي کردم خريدن هديه و جايزه هم بخشي از کارهايم بود. اما اين که چه چيزي جايزه بدهيم اين اول کلام بود. در دبي يک جايي بود که اهل تسنن قرآن ديجيتالي درست کرده بودند؛ اما فقط قرآن را پخش مي کرد و از متن و ترجمه هم خبري نبود.به ذهنم رسيد که يک قرآن ديجيتالي درست کنم که هم قرآن داشته باشد، هم نه تا ترجمه، دعاهاي مفاتيح را قرائت کنه و ترجمه فارسي و انگليسي هم داشته باشد. اين کار را با عنايت خدا انجام دادم و الان اين محصول کل قرآن را قرائت مي کند، نه تا ترجمه هم دارد. دعاهاي مفاتيح الجنان و صحيفه سجاديه را مي خواند و دو ترجمه انگليسي و عربي را هم ارايه مي کند، قبله يابي و پخش اذان بر اساس موقعيت مکاني کاربر با صداي پنج موذن هم از ديگر ويژگي هاي اين قرآن ديجيتالي است. امکان جستجوي آسان و سريع در بين سوره ها و آيات، امکان پخش صوت از بلندگوي داخلي، هدفون و اتصال به سيستم هاي صوتي همه به گونه اي مناسب در اين دستگاه طراحي شده است.


azekr1.jpgميرجليلي خودمان به اين جا که رسيد، هر چي پاچه خواري کرديم که يکي از اين دستگاه ها را به ما هديه بده، نشد که نشد. دليلش هم اين بود که دو هزار تا از اين دستگاه توليد کرده بود و همه اش را رو هوا زده بودند. بيشترش هم در خارج از کشور به فروش رسيده بود؛ اما اين که دستگاه حاج آقا چه قيميتي داشت باشه تو کامنت ها براي شما توضيح مي دهند.


اما اختراع بعدي حاج آقا:


نوع: موبايل کاملا شيعي
مشخصات:
داراي کل قرآن با 31 ترجمه، قرائت و متن مفاتيح الجنان، صحيفه سجاديه، نهج البلاغه با ترجمه چند زبانه، ارايه زندگي نامه ائمه، تاريخ اسلام به زبان هاي مختلف، رساله ها و استفتائات همه مراجع تقليد، زيارت نامه همه اماکن مقدسه، کتاب هاي معتبر شيعي، کتاب هاي حديثي و قرائت قاريان برتر دنيا.
ويژگي هاي ديگر: نصب جي پي اس براي تشخيص موقعيت مکاني صاحب تلفن همراه و پخش اذان به افق موقعيت مکاني کاربر و پيش بيني يک قبله نما براي مشخص شدن جهت قبله بر اساس موقيعت مکاني کاربر.
به علاوه اين که يک موبايل است و قابليت هاي موبايل هاي معمولي را هم خواهد داشت. همين
زمان ارايه به بازار: به زودي .. به گفته حاج آقا کارهاي اجراييش در حال انجام است اما کار بزرگي است و نياز به تلاش ، دعا و پول دارد.
حاشيه ديدار با حاج آقا ميرجليلي:
وقتي حاج آقا را ملاقات کرديم درباره فضاي مجازي و اين حرف ها شد... حاج آقا گفت که يکي از وبلاگ هايي که خيلي به آن علاقه مندم و مدام نگاه مي کنم وبلاگ سوزن بان است اما نمي دانم سوزن بان را چه کسي مي نويسد.. ديگه ...


حرف آخر:


مي دونيم كه الان سوال هاي زيادي در ذهن شما هست كه دوست داريد درباره اين دستگاه بپرسيد...مثلا قيمتش چقدره؟ يا اين كه حاج آقا چقدر روي اين كار وقت گذاشته؟ و شايد هم بخواهيد در مسنجر لحظاتي را با حاج آقا صحبت كنيد... به همين خاطر از حاج اقا دعوت كرده ايم كه كامنت هاي شما را خود ايشان جواب بدهند.... پس هر سوال و حرفي كه داريد به صورت كامنت مطرح كنيد تا خود حاج اقا ميرجليلي به سوالاتتان جواب بدهد...


نوشته شده توسط : soozanban-writer2.gif

/ 5 نظر / 57 بازدید
حبيبی

سلام بلاگ شما را ديدم خيلي جالب بود. اميدوارم هميشه موفق باشي.اگر دوست داشتي به وب سايت ما هم سر بزن

علی

سلام خدا قوت مطابق هر سال، به مناسبت سالگرد دو عزیز، حاج ابراهیم همّت و حاج عبّاس کریمی؛ مراسمی در سالن دعای ندبه بهشت زهرا(س) برگزار میشه... زمان مراسم هم ساعت ۱۵ روز پنجشنبه ۱۷/۱۲/۸۵ هستش. ان شاالله دوستانی که میتونن تشریف بیارن.. راستی یه عکس جالب زدم تو وبلاگ،خوشحال میشم نظر بدین...

محمدی

سلام بسيار ارزنده استفاده کرديم حاج آقا يا حق

حسان

با سلام و تسليت شهادت امام رضا عليه السلام «امت واحده از همگرايى تا واگرايى» مقاله اى به قلم روحاني شهيد نعمت الله پيغان را ملاحظه فرماييد. http://seestan.blogfa.com/post-35.aspx

طه قاسمی

سلام اولا :عثمان طه ، وهابی نیست و اهل کشور سوریه هست. ثانیا : از یکی از اساتید شنیدم ایشان ، شیعه بودند. ثالثا : در دین اسلام تحجر معنا ندارد ، داریم که علم را بیاموزید هر چند از کافر ، اگر عثمان طه سنی یا وهابی هم باشد ، کار زیبا قابل تمجید است. رابعا : این همه از آقای میر جلیلی تعریف کردید ؛ از چینی های بی دین کمونیست هم تعریف می کردید که این دستگاه را ساخته اند ؛ چون دستگاه الذکر ساخت چین است!!!!!